Домашно првенство

Поз.ЕкипаPWDLDP
1Вардар19135134:1044
2Шкендија19124336:1940
3Работнички1994630:2031
4Пелистер1986522:1330
5Ренова1968516:1426
6Силекс1959519:2224
7Победа1937918:2916
8Шкупи1937910:2116
9Македонија ЃП19361016:3615
10Брегалница19181013:3011

Twitter

@FKVardar

Неделното дерби е прогласено од меч од висок ризик, и ќе нема гостински навивачи. Апел до гледачите кои што ќе... https://t.co/ITWTZ6rCt0