Домашно првенство

Поз.ЕкипаPWDLDP
1Шкендија651021:616
2Ак. Пандев63219:511
3Вардар531110:510
4Шкупи63126:710
5Пелистер62227:68
6Силекс62046:136
7Работнички51228:115
8Ренова61232:65
9Победа612310:165
10Скопје60331:53

Twitter

@FKVardar

ГООООООЛ! Во 30-тата минута Вардар поведе во дуелот со Пелистер со голот на Блажевски. Пелистер - Вардар 0:1