Вардаровиот состав за мечот со Шкупи

Познаг е составот на Вардар за денешниот меч против Шкупи на стадионот "Борис Трајковски" во рамките од 5.коло.

На голот ќе биде Филип Гачевски. Во одбраната Владица Брдаровски, Евгениј Новак, Коста Манев и Тодор Тодороски. Во средниот ред Филип Најдовски, Дарко Мицевски и Виктор Јуфо.На крилните позиции ќе играат Кларенс Битанг и Матеј Цветаноски како поддршка во нападот за Максим Максимов.

Резерви на Вардар се Кировски, Херанз, Тошевски, Талевски, Попзлатанов, Лира.

недела, 16 септември 2018