Вардар против Шкендија во 1/8 финалето од Купот

Вардар се падна со Шкендија во 1/8 финалето од Купот на Македонија. Ова е исходот од денешната ждрепка која се одржа во ФФМ.

На првиот меч Вардар треба да биде домаќин, а реваншот да го игра како гостин.

Првиот натпревар се игра на 25. септември во 15:30 часот, а реваншот е на 30. октомври во 13:30 часот.

петок, 30 август 2019