Вардар пристигна и тренираше во Струмица

Вардаровата екипа денеска пристигна во Струмица, и веќе го одработи првиот тренинг на стадионот „Младост“ каде што задутре ќе се игра реванш натпреварот против Малме во рамките од второт квалификациско коло од Лигата на шампионите. 

Вардарци одржаа полесна подготовка пред утрешниот официјален тренинг на кој што ќе се одработат последните техничко-тактички варијанти пред мечот со Малме. Претходно во 17:30 часот, Вардарци ќе одржат прес конференција на која своите очекувања за натпреварот ќе ги искаже шефот на стручниот штаб, Гоце Седлоски. 

 

недела, 16 јули 2017