Триумфот на Вардар во Тетово во Купот низ видео

Вардар денеска го совлада тимот на Шкендија во Тетово со 0:1. И покрај многуте шанси за убедлив триумф доволен за финале, сепак, нашиот тим не успеа да стигне до посакуваната победа. 

Единствениот гол го постигна Дарко Велковски во 60 минута. 

Голот, сите шанси, и најинтересните моменти од денешниот меч низ следното видео:

 

среда, 19 април 2017