Среќен роденден Виктор!

Еден од најмладите и најталентирани играчи во нашиот тим Виктор Димков, денеска го прославува својот 19 роденден. 

Димков мина низ сите младински категории на нашиот тим, и од оваа сезона е дел од сениорската екипа на „црвено-црните“. Димков е и репрезентативец на Македонија на помладите категории. 

ФК Вардар на Димков му посакува многу среќа, здравје и многу успеси и титули со сенироскиот тим на Вардар во иднина.

Среќен роденден Виктор!

четврток, 20 април 2017