Составот на Вардар за градското дерби со Работнички

Одреден е составот на Вардар за мечот со градскиот ривал Работнички, дуел кој ќе се игра денеска од 17 часот на Националната Арена „Тодор Проески“. 

Вардар ќе стартува со Гачевски на голот. Во одбраната Тошевски, Серафимов, Новак. Во средниот ред Мицевски, Најдовски и Адем ќе имаат поддршка од страничните играчи Брдаровск и Жуниор. Тренерот Александар Васоски за овој меч се одлучи за двајца напаѓачи Колевски и Аврамовски. 

сабота, 24 август 2019