Составот на Вардар кој ќе истрча на теренот на „Железарница“

Составот на Вардар за гостувањето на стадионот „Железарница“ против Скопје во рамките од 23. коло во ПМФЛ е следниот: 

Голот на нашиот тим ќе го чува Филип Гачевски. Во одбраната на Вардар ќе бидат Тодор Тодороски, Бобан Грнчаров, Евгениј Новак и Владица Брдаровски. Во средниот ред ќе бидат Никола Глигоров, Хуан Фелипе и Кларенс Битанг. Нападот на нашиот тим ќе го сочинуваат Дејан Блажевски, Тигран Барсегјан и Максим Максимов. 

На клупата за резерви шанса ќе чекаат Игор Алексовски, Кристијан Тошевски, Горан Попов, Вања Марковиќ, Бојан Колевски, Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски. 

недела, 11 март 2018