Сите голови и шанси во победата на Вардар во Ѓорче Петров (ВИДЕО)

Вардар денеска на гостувањето во Ѓорче Петров дојде до нова победа во 23. коло од Првата македонска фудбалска лига. 

Нашиот тим постигна пет голови во триумфот над тимот на Македонија. Еве како изгледаше низ видео денешниот триумф на „црвено-црните“. 

 

сабота, 18 март 2017