Познат распоредот за новата сезона, Вардар стартува со Борец

Во „Куќа на фудбалот“ со извлекување беше одреден распоредот на натпревари за новата сезона од Прва МФЛ која треба да започне на 9. август. 

Вардар новото првенство ќе го започне со дуел против Борец кој треба да го игра како домаќин. 

Комплетниот распоред на следниот ЛИНК

понеделник, 27 јули 2020