Почнува новото првенство: Вардар гостува во Тетово на Шкендија

Денеска Вардар го стартува новата сезона во домашниот шампионат. Ждрепката сакаше нашиот тим да го има за протвник тимот на Шкендија, односно уште на почетокот да гледаме дерби во Првата фудбалска лига. 

Натпреварот почнува во 17 часот, и ќе може да го следите во живо на ТВ Нова. 

На нашата официјална интернет страница информирајте се околу сите случувања на мечот во Тетово.

сабота, 12 август 2017