Бабунски разрешен од функцијата шеф на стручниот штаб

Фудбалскиот клуб Вардар денеска донесе одлука за разрешување на досегашниот шеф на стручниот штаб Бобан Бабунски, и тој повеќе нема да ја води екипата на „црвено-црните“. Бабунски дојде на тренерското место во април оваа година на местото на Чедомир Јаневски, го предводеше тимот во финишот од минатата сезона, и во првиот квалификациски натпревар од Лигата на Европа.

На Бабунски му се заблагодаруваме на досегашната соработка, и му посакуваме многу успех во иднина.

Екипата против Пјуник ќе ја предводи досегашниот асистент тренер Александар Васоски, со истиот стручен штаб како до сега. По завршување на натпреварот во четврток, фудбалскиот клуб Вардар ќе донесе одлука кој ќе ја предводи екипата во иднина.

понеделник, 16 јули 2018