Tweets

FK Vardar @FKVardar Follow Иако кадетите и младинците триумфираа во дуелите со Шкупи, нема смена на позициите на табелата https://t.co/8rnjgCf2yl пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Вчера на стадионот во Охрид се одигра третото коло на Вардар Јуниор лигата, во кое настапија на Евро фудбал 2 –... https://t.co/ofeFEkFAuB пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Вардар - Шкендија 1:1 https://t.co/25sZeBFAPd пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Ние како општествено одговорен клуб секогаш ќе се бориме против насилството на фудбалските терени и се оградуваме... https://t.co/r9NE0JV0Y5 пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Тренерот на нашиот клуб по ремито со Шкендија (1-1) https://t.co/NyGLHEYeGR пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Вардар одигра нерешено 1-1 со Шкендија попладнево на „Филип Втори“ https://t.co/wUC1yWixk4 пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow КРАЈ НА МЕЧОТ Вардар – Шкендија 1:1 Стрелци: Хуан Фелипе во 34 минута за Вардар, Арменд Алими во 39 минута за... https://t.co/PEgkdFktXT пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Трета замена во Вардар На местото на Драган Ќеран во игра влегува Филип Ивановски во 80. минута пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Втора замена во Вардар На местото на Артак Дашјан во игра Влатко Грозданоски во 64 минута пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Прва замена во Вардар На местото на Бобан Николов во игра влезе Стефан Спировски во 55 минута пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow КРАЈ НА ПРВИОТ ДЕЛ Вардар – Шкендија 1-1 пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Вардар – Шкендија 1-1 Стрелец: Арменд Алими во 39 минута пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow ГОООООЛЛЛЛ Вардар води со 1-0, стрелец на голот Фелипе во 34 минута пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Составот на нашиот клуб за денешниот меч со Шкендија (16 часот) на Националната Арена „Филип Втори“ https://t.co/flFkQ1s6rF пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Рингов за првиот тим на Вардар има одиграно 238 првенствени натпревари на кои постигнал 97 погодоци, благодарение... https://t.co/hAIfbMrAbV пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Денеска сите на стадион!!! Вардар игра!!! https://t.co/lZcbJs503z пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Две победи забележаа кадетите и младинците во пресметките со Шкупи во младинската Суперлига https://t.co/JeSG2X1NLJ пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Фудбалерите на Вардар, утре ја играат првата од двете меѓусебни пресметки во пролетната полусезона, против... https://t.co/F4eF48B8fr пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow „Јас сум дете на Вардар и никогаш не би помислил да кажам дека некоја друга навивачка група е подобра од нашите... https://t.co/ad3pIhhVfH пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Поради големиот интерес кој се појави за неделниот натпревар против екипата на Шкендија на Националната арена... https://t.co/2fHrywIAXZ пред 4 years 3 months Reply Retweet Favorite

Pages