Tweets

FK Vardar @FKVardar Follow КРАЈ НА МЕЧОТ Силекс – Вардар 1:2 Стрелеци: Немања Иванов во 48. минута за Силекс – Хуан Фелипе во 23. минута и... https://t.co/4MHH6bzVCg пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Трета замена во Вардар На местото на Јасир Асани во игра влегува Бобан Николов во 79 минута пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Втора замена во Вардар Артак Дашјан влегува во игра на местото на Дамир Којашевиќ во 63. минута пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow ГООООЛЛЛЛ Вардар поведува со 2-1 со гол на Драган Ќеран во 62 минута пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Силекс – Вардар 1-1 Стрелец: Немања Иванов во 48 минута пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Прва замена во Вардар На местото на Ацо Стојков во игра влезе Драган Ќеран во 46. минута пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow КРАЈ НА ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ Силекс – Вардар 0:1 Стрелец: Хуан Фелипе во 23 минута пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow ГОООЛЛЛЛ Вардар поведува со 1-0 со гол на Хуан Фелипе од слободен удар од 25 метри во 23 минута пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Составот на нашиот клуб за денешното гостување во Кратово кај Силекс од 16 часот https://t.co/B5WGZ99ipA пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Помладите пионери играат од 10 часот, а пионерите од 12 часот против врсниците од Шкупи https://t.co/eUCH6FHaMy пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Среќен роденден Ацо Стојков https://t.co/mIuQzNUdnz пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Помлади пионери: ФК Академија Пандев – ФК Вардар 0:1 (ВИДЕО) https://t.co/86Cg7eWDVK пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow „Со пуштањето во употреба на трнинг кампот, се направи првиот чекор кон создавањето на еден европски Вардар.... https://t.co/ex9OVBeOxt пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Голема чест ни е да Ве информираме, дека институција од овој тип се гради за прв пат во историјата на Република... https://t.co/nmZVHEGwqL пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Делегиран судијата за саботниот меч на нашиот клуб против Силекс во Кратово https://t.co/z59GnV7GwB пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Денес на терените во населбата Марино, двата пионерски состави на нашиот клуб беа домаќини на Македонија Ѓорче... https://t.co/lLtKIhPvzI пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Куп младинци, реванш полуфинале: ФК Работнички - ФК Вардар 0-0 (ВИДЕО) https://t.co/JSYm6O3NU8 пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Пачовски: Се додека теоретски не ја обезбедиме титулата, нема да се опуштаме https://t.co/OHGzFFrtOY пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Покрај тоа што го постигна единствениот гол на мечот со кој ни ги донесе драгоцените три бода, Јасир Асани вчера... https://t.co/GZ50cbKzdB пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite
FK Vardar @FKVardar Follow Вардар - Шкендија 1:0 https://t.co/VcRXZONtiq пред 4 years 2 months Reply Retweet Favorite

Pages