Лев бек
6

Жуниор Реис Родригез

Роден: 
26.12.1995
Место: 
Катагуасес - MG
Бразил
Биографија 

Бразилскиот интернационалец Леовигилдо Жуниор Реис Родригез дојде во Вардар од јануари 2019 година. Дојде од екипата на Македонија Ѓорче Петров, а претходно играш во бразил. Настапува на позицијата лев бек, а може да игра и како лево крило.