Стопер
5

Висар Муслиу

Роден: 
13.11.1994
Место: 
Гостивар
Македонија
Биографија 

Почнувајќи ја кариерата во тимот на Гостивар, стперот Висар Муслиу стана дел од Ренова каде што настапуваше како млад играч, за во 2014 година на 20-годишна возраст да потпише за швајцарски Сент Гален. Настапува во младинската екипа на швајцаркиот прволигаш. Во 2015 до 2017 повторно е дел од Ренова. Во летниот преоден рок во 2017 година стана член на Вардар. 

Истата година откако потпиша за Вардар, го имаше своето деби за националниот тим на Македонија.