Центарфор
7

Вилијан Лира Соуза

Роден: 
9.12.1993
Место: 
Altamira - AP
Бразил
Биографија 

Вилијан Лира Соуза е играч на Вардар од јули 2018 година. Дојде во нашиот тим како засилување во напаѓачките редови, откако претходно настапувал во неколку бразилски клубови, а една сезона минал и во првенството на Индонезија. Официјалното деби за нашата екипа го имаше на натпревар од Лигата на Европа против Пјуник во Ереван.