Централен играч за врска
10

Виктор Нилдо Јуфо

Роден: 
24.2.1993
Место: 
Guaçuí - ES
Бразил
Биографија 

Роден во градот Гуачуи во 1993 година, Виктор Нилдо Јуфо почнува со фудбалот во тимот на Брасил Јагуауре. Откако минува извесен период во повеќе клубови во својот роден Бразил, во 2015 година се сели во Македонија, и настапува за Шкендија. После две години, оди во Албанија каде што игра во тимот на Фљамуртари, а во летниот преоден рок во 2018 година, потпиша за тимот на Вардар. Игра на позицијата офанзивен играч за врска, а може да игра и на крилните позиции на екипата.