Десен бек
30

Тодор Тодороски

Роден: 
26.2.1999
Место: 
Прилеп
Македонија
Биографија 

Тодор Тодороски е роден во Прилеп на 26 февруари 1999 година. На 17-годишна возраст станува дел од нашиот тим. Настапуваше за младинскиот тим на Вардар во натпреварите од младинската Лига на шампиони против Салцбург.  Во првата екипа на Вардар добива шанса во финишот од сезоната 2016-2017. За првиот тим дебитираше на натпреварот со Ренова, на 21 мај 2017 година во триумфот на „црвено-црните“ од 2:0. Тој е еден од најперспективните бекови во Македонија, и иднина на нашиот клуб.