Десен бек
2

Кристијан Тошевски

Роден: 
6.5.1994
Место: 
Тетово
Македонија
Биографија 

Кристијан Тошевски е дел од Вардар од јануари 2018 година. Настапува на позицијата десен бек, а во минатото играше за екипите на Тетекс и на Пелистер. Токму од таборот на Пелистер се пресели во редовите на нашиот тим. Тој беше дел од селекцијата на Македонија до 21 година, а станрден член е на сениорската репрезентација на нашата земја.