Стопер
4

Коста Манев

Роден: 
7.4.1993
Место: 
Радовиш
Македонија
Биографија 

Играчот на Вардар Коста Манев стана дел од „црвено-црните“ во 2018 година. Претходно настапуваше за неколку фински тимови, каде што практично и почнал да се занимава со фудбал. Игра на позицијата стопер, а може да игра и како лев бек. Своето деби го имаше на натпреварот со Пјуник во рамките од Лигата на Европа