Дефанзивен играч за врска
5

Кларенс Битанг

Роден: 
2.9.1992
Место: 
Douala
Cameroon
Биографија 

Камерунскиот интернационалец Кларенс Жуниор Битанг е роден во 1992 година во градот Дуала. Во Вардар е од февруари 2018 година, а претходно настапуваше во екипи од својата родна земја, како и од неколку тима од Тајланд и во Грција. Има настапи за помладите селекции на Камерун, а беше дел од сениорската селекција на Камерун на неколку натпревари во 2017 година. Игра на позицијата среден ред, а може да игра и како крилен фудбалер.