Централен играч за врска
7

Џамбул Џигаури

Роден: 
8.7.1992
Место: 
Tbilisi
Georgia
Биографија 

Џамбул Џигаури е роден во главниот град на Грузија, Тбилиси на 8. јули 1992 година. Во Вардар дојде во зимскиот преоден рок во 2017 година од таборот на Динамо Тбилиси. „Црвено-црниот“ дрес му е прв интернационален предизвик, откако во минатото настапуваше во домашните тимови Динамо Тбилиси и Чикура. Бил дел од младинската селекција на Грузија, како и од сениорскиот национален тим на својата земја. Своето официјално деби во Вардар го имаше на натпревар против Шкупи во февруари 2017 година.