Дефанзивен играч за врска
48

Фитор Реџепи

Роден: 
20.3.2000
Место: 
Куманово
Македонија
Биографија 

Фитор Реџепи е еден од многуте фудбалери на Вардар кој што од младинските категории, се пресели во сениорскиот тим на „црвено-црните“. Дебитираше за нашиот тим во пролетниот дел од сезоната 2017/2018, откако претходно ги мина првите зимски подготовки со екипата. Игра на позицијата последен играч за врска, и покрај тоа што повремено игра и како стопер, и на левата бековска позиција