Лев бек
15

Филип Антовски

Роден: 
24.11.2000
Место: 
Куманово
Македонија
Биографија 

Филип Антовски потекнува од младинската школа на ФК Вардар, а на почетокот на 2018 година дебитираше за првиот тим на „црвено-црните“, откако претходно успешно го мина зимскиот подготвителен период. Антовски игра на позицијата лев бек, а може и како крилен фудбалер со левата нога. Тој е репрезентативец на помладите селекции на Македонија, до 17 и до 19 години.