Централен играч за врска
33

Бесар Исени

Роден: 
18.1.1997
Место: 
Скопје
Македонија
Биографија 

Роден во јануари 1997 година, Бесар Исени ги почнува првите чекори во тимот на Шкупи. Минувајќи низ сите помлади категории на овој тим, на 17 години стана дел од сениорите на тимот од Чаир. Исени потпишува со Вардар во летниот преоден рок 2017 година на три години. Своето деби ги има против тимот на Малме во рамките од второто квалификациско коло од Лигата на шампионите.