Голман
1

Александар Кировски

Роден: 
25.12.1990
Место: 
Белград
Србија
Биографија 

Александар Кировски е голман кој доаѓа од Србија, но има потекло од Македонија, и поседува македонски пасош. Откако во својата кариера мина низ славниот тим на Црвена Звезда, настапуваше и за Земун и за Чукарички, во летниот преоден рок 2018 година стана дел од Вардар. Кировски има настапи за младата селекција на Србија.