Централен играч за врска
20

Алекс Талески

Роден: 
17.7.2000
Место: 
Melbourne VIC
Australia
Биографија 

Алекс Талески е роден во Австралија, во Мелбург во 2000 година. Иако е роден во Австралија, неговите корени се од Македонија. На неполни 18 години стана дел од тимот на „црвено-црните“ потпишувајќи во летниот преоден рок 2018 година. Игра на позицијата во средниот ред, а исто така може да биде и крилен фудбалер.