Вардарци поразени во финишот на последниот натпревар во Бјелина

Вардаровата генерација 2001 година, загуби на последниот натпревар во групата на турнирот во Бјелина (БИХ). Младите Вардарци беа поразени минимално од Осиек со 0:1 со гол во 54 минута. 

Со тоа Вардар ја заврши групата со еден освоен бод, и тоа во дуелот со Војводина во првото коло. 

 

ВАРДАР - ОСИЕК    0:1

Судија: Александар Икониќ. 

Стрелец: Виноградац 54'

Ж. Картони: /

ВАРДАР: Андов, Мирчевски, Илиевски, Бојковски, Астарџиев, Спировски, Димовски, Кртовци, Асенов, Апостоловски, Ристовски. 

Резерви: Ѓурковски, Манасијевски, Хасановиќ, Николов, Тодоров, Хасиќ. 

ОСИЕК: Дубровиќ, Вечериќ, Пудиќ, Јошчак, Кузмински, Краљевиќ, Богнар, Купрешак, Новоселиќ, Јозиќ, Грубишиќ. 

Резерви: Гилбота, Кеч, Јанчек, Мирковиќ, Виноградац, Чајо, Стојчеви. 

 

КОНЕЧНА ТАБЕЛА, ГРУПА „Д“

1. Осиек 6

2. Сараево 6

3. Војводина 4

4. Вардар 1

четврток, 8 јуни 2017