Атанас Грнчаров

Атанас Грнчаров, роден во 1954 година во Струмица осум години мина во Вардар и за црвено-црните одигра 314 мечеви.

Грнчаров, татко на актуелниот стопер на црвено-црните Бобан беше исто така дефанзивец, кој за Вардар играше во периодот од 1974 година до 1982 година.

Запиша 164 прволигашки мечеви, во кариерата даде три гола.

четврток, 15 октомври 2015