Домашно првенство

Поз.ЕкипаPWDLDP
1Вардар23137333:1446
2Силекс23106724:2136
3Шкендија23105838:2035
4Ренова23941025:3331
5Шкупи2378828:2829
6Македонија ЃП2378824:2829
7Ак. Пандев2377920:2028
8Работнички23841121:2928
9Борец23761020:3127
10Струга ТЛ23671019:2825

@FK Vardar Tweets

in 2017 Second qualifying round - Leg 1 of 2 - 1:1 https://t.co/B98N7qgKYF
пред 4 часа 40 минути
You are more than welcome!
пред 7 часа 18 минути
RT : Дали знаете дека има свој фан клуб и во Англија? Во Градчето Доркинг каде играат . фановите н… https://t.co/EZESUgN7EJ
пред 16 часа 46 sec
Вардаровиот играч од средниот ред, Јован Попзлатанов, денес го прославува својот 24-ти роденден. ФК Вардар му го че… https://t.co/CX8iWSJykF
пред 6 дена 6 часа
ја прославија 12-та титула! 🏆 https://t.co/SNqDHwRUQP
пред 1 недела 1 ден
Најдобар стрелец во 1 МФЛ за сезоната 2019/20. Cujo's on fire, your defense is terrified! https://t.co/cUgtPgYyD1
пред 1 недела 4 дена
Честитки!
пред 1 недела 5 дена