Одиграни натпревари

Датум Време Екипи Резултат
19.9.2020 15:30 ФК МАКЕДОНИЈА : ФК ВАРДАР 2:1
29.8.2020 16:30 ФК РАБОТНИЧКИ : ФК ВАРДАР 1:1
23.8.2020 17:00 ФК ВАРДАР : ФК СИЛЕКС 0:4
16.8.2020 17:00 АК. ПАНДЕВ : ФК ВАРДАР 0:1
8.8.2020 17:30 ФК ВАРДАР : ФК БОРЕЦ 0:1

ТИМ 2019/2020

Низ годините

@FK Vardar Tweets

❌ Пораз во Велес. ❤️🖤 https://t.co/hCwn5atzIF
пред 1 недела 2 дена
📢📄 Првите 11-мина за денешниот дуел против Борец. 🕑 13:00 📺 МРТ 1 ❤️🖤 https://t.co/HkToGlM2Pi
пред 1 недела 2 дена
Гостување во Велес во рамките на 30. коло од ПМФЛ. 🕑 13.00 📺 МРТ 1 ♥️🖤 https://t.co/TsKrUl3QFY
пред 1 недела 2 дена
♥️🖤 https://t.co/H5sOjCWNwL
пред 2 недели 3 часа
RT : Помогнете му на Мутибариќ, во тешка состојба е | Off https://t.co/IXzoEvxWxr
пред 2 недели 6 часа
https://t.co/O04tcpqiVL https://t.co/Rf92M2tnzr
пред 2 недели 4 дена
✖️ Пораз во Струмица. ❤️🖤 https://t.co/cPiCyYhLiR
пред 2 недели 5 дена
📢📄 Првите 11-мина за денешниот дуел против Академија Пандев. 🕑 13:00 📺 https://t.co/7vzX0tPaak https://t.co/dBKviPwA8m
пред 2 недели 5 дена
Гостување во Струмица во рамките на 28. коло од ПМФЛ. 🕑 13.00 📺 https://t.co/7vzX0tPaak https://t.co/0Cu1C7pbDv
пред 2 недели 5 дена