Одиграни натпревари

Датум Време Екипи Резултат
3.11.2019 13:30 ФК ВАРДАР : ФК РЕНОВА 2:0
26.10.2019 13:30 ФК РАБОТНИЧКИ : ФК ВАРДАР 0:2
23.10.2019 14:30 ФК ВАРДАР : ФК БОРЕЦ 2:0
19.10.2019 14:30 ФК ВАРДАР : ФК МАКЕДОНИЈА 1:1
5.10.2019 15:00 ФК ШКЕНДИЈА : ФК ВАРДАР 0:0
29.9.2019 15:00 ФК ВАРДАР : АК. ПАНДЕВ 1:0
22.9.2019 15:30 ФК ВАРДАР : ФК СИЛЕКС 3:0
18.9.2019 15:30 ФК ШКУПИ : ФК ВАРДАР 1:2
1.9.2019 16:30 ФК РЕНОВА : ФК ВАРДАР 0:1
24.8.2019 17:00 ФК ВАРДАР : ФК РАБОТНИЧКИ 2:0

@FK Vardar Tweets

  • Слога Југомагнат.
    пред 3 часа 1 мин
  • Шефе, денеска е твојот ден! Нека те следат само убави моменти, а ние ти посакуваме здравје, среќа и многу успеси на… https://t.co/jlTgZxbZlL
    пред 11 часа 47 минути
  • Криво им е, ама џабе, пак ќе заврши прв на листа!
    пред 12 часа 5 минути