Одиграни натпревари

Датум Време Екипи Резултат
11.3.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК СТРУГА ТЛ 1:0
8.3.2020 13:00 ФК РЕНОВА : ФК ВАРДАР 2:0
29.2.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК РАБОТНИЧКИ 0:0
22.2.2020 14:00 ФК БОРЕЦ : ФК ВАРДАР 0:1
15.2.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК МАКЕДОНИЈА 3:1
8.12.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКЕНДИЈА 2:2
1.12.2019 13:00 АК. ПАНДЕВ : ФК ВАРДАР 0:3
27.11.2019 13:00 ФК СИЛЕКС : ФК ВАРДАР 2:2
24.11.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКУПИ 1:1
3.11.2019 13:30 ФК ВАРДАР : ФК РЕНОВА 2:0

Низ годините

@FK Vardar Tweets

🔴⚪️
пред 19 часа 36 минути
пред 20 часа 43 минути
Let's make some suggestions and help our fan from England to have the best time in Macedonia. https://t.co/8h93feHGsv
пред 1 ден 4 часа
in 2017 Second qualifying round - Leg 1 of 2 - 1:1 https://t.co/B98N7qgKYF
пред 2 дена 20 часа
You are more than welcome!
пред 2 дена 22 часа
RT : Дали знаете дека има свој фан клуб и во Англија? Во Градчето Доркинг каде играат . фановите н… https://t.co/EZESUgN7EJ
пред 3 дена 7 часа
Вардаровиот играч од средниот ред, Јован Попзлатанов, денес го прославува својот 24-ти роденден. ФК Вардар му го че… https://t.co/CX8iWSJykF
пред 1 недела 1 ден
ја прославија 12-та титула! 🏆 https://t.co/SNqDHwRUQP
пред 1 недела 3 дена