Домашно првенство

Поз.ЕкипаPWDLDP
1Вардар23137333:1446
2Силекс23106724:2136
3Шкендија23105838:2035
4Ренова23941025:3331
5Шкупи2378828:2829
6Македонија ЃП2378824:2829
7Ак. Пандев2377920:2028
8Работнички23841121:2928
9Борец23761020:3127
10Струга ТЛ23671019:2825

@FK Vardar Tweets

🔴⚪️
пред 20 часа 18 минути
пред 21 часа 25 минути
Let's make some suggestions and help our fan from England to have the best time in Macedonia. https://t.co/8h93feHGsv
пред 1 ден 5 часа
in 2017 Second qualifying round - Leg 1 of 2 - 1:1 https://t.co/B98N7qgKYF
пред 2 дена 20 часа
You are more than welcome!
пред 2 дена 23 часа
RT : Дали знаете дека има свој фан клуб и во Англија? Во Градчето Доркинг каде играат . фановите н… https://t.co/EZESUgN7EJ
пред 3 дена 8 часа
Вардаровиот играч од средниот ред, Јован Попзлатанов, денес го прославува својот 24-ти роденден. ФК Вардар му го че… https://t.co/CX8iWSJykF
пред 1 недела 1 ден
ја прославија 12-та титула! 🏆 https://t.co/SNqDHwRUQP
пред 1 недела 3 дена