Одиграни натпревари

Датум Време Екипи Резултат
11.3.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК СТРУГА ТЛ 1:0
8.3.2020 13:00 ФК РЕНОВА : ФК ВАРДАР 2:0
29.2.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК РАБОТНИЧКИ 0:0
22.2.2020 14:00 ФК БОРЕЦ : ФК ВАРДАР 0:1
15.2.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК МАКЕДОНИЈА 3:1
8.12.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКЕНДИЈА 2:2
1.12.2019 13:00 АК. ПАНДЕВ : ФК ВАРДАР 0:3
27.11.2019 13:00 ФК СИЛЕКС : ФК ВАРДАР 2:2
24.11.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКУПИ 1:1
3.11.2019 13:30 ФК ВАРДАР : ФК РЕНОВА 2:0

@FK Vardar Tweets

Мобилната екипа на Клиничката болница денес беше во Тренинг Камп Вардар и изврши тестирање за Кови… https://t.co/AYqvWiYCAq
пред 18 часа 49 минути
https://t.co/HGoauf6Mbj
пред 1 ден 10 часа
Напред змајеви! https://t.co/RQPrapMQ7v
пред 1 ден 11 часа
Вардарци се подготвуваат за продолжување на сезоната! https://t.co/qb5lBZAY5D
пред 2 дена 11 часа
RT : We would like to wish our friends 🇷🇸 good luck as they return to league action tomorrow against Macva S… https://t.co/hza9JcrtgM
пред 2 дена 11 часа
Вардарци почнаа да се подготвуваат за продолжување на сезоната! Повеќе на 👉 https://t.co/6VLKWS4SKN https://t.co/AA7btObgvM
пред 2 дена 19 часа
📅 in 2002 Чаирска романтика среде теренот на големиот ривал Слога Југомагнат, каде со победата од 2:0, в… https://t.co/RG3Ey9t63g
пред 3 дена 11 часа
♥️🖤
пред 3 дена 17 часа
📅 in 1961 Тоа попладне на стадионот ЈНА во Белград, пред 15.000 гледачи, најголем број дојдени од Скопје… https://t.co/p3LEDF4lbu
пред 4 дена 9 часа