Одиграни натпревари

Датум Време Екипи Резултат
19.9.2020 15:30 ФК МАКЕДОНИЈА : ФК ВАРДАР 2:1
29.8.2020 16:30 ФК РАБОТНИЧКИ : ФК ВАРДАР 1:1
23.8.2020 17:00 ФК ВАРДАР : ФК СИЛЕКС 0:4
16.8.2020 17:00 АК. ПАНДЕВ : ФК ВАРДАР 0:1
8.8.2020 17:30 ФК ВАРДАР : ФК БОРЕЦ 0:1

@FK Vardar Tweets

Here you go mate: 👇 https://t.co/kV6PpCk7E4
пред 5 часа 54 минути
Definitely this one. 😉 https://t.co/2cumNPSFZa
пред 6 часа 2 минути
Вардаровиот одбранбен играч, Чарлестон Силва дос Сантос, денес го прославува својот 24-ти роденден. му го… https://t.co/aOUbAwSCzB
пред 6 часа 28 минути
Еден од најдобрите македонски репрезентативци на сите времиња и вардарова легенда, Артим Шаќири, денес го прославув… https://t.co/3WviCIc9pl
пред 14 часа 38 минути
https://t.co/4ZEDXANdZf
пред 15 часа 1 мин
По изведени дури 18 пенали, ја елиминираше екипата на Вардар Форино со 8:9, откако натпреварот игран на Г… https://t.co/0PO1yUaRcn
пред 1 ден 10 часа
📺 https://t.co/c1VfwMIfG9
пред 1 ден 13 часа
Првите 11-мина за денешниот дуел од 1/16 финалето од Купот на против екипата на Вардар од Форино.… https://t.co/qbT9H9daP1
пред 1 ден 14 часа
утре ги почнува и натпреварите во најмасовното фудбалско натпреварување во Македонија. Во рамките од 1/1… https://t.co/8MBSTZoxgF
пред 2 дена 8 часа
https://t.co/CKpGGYrDle
пред 2 дена 13 часа