Домашно првенство

Поз.ЕкипаPWDLDP
1Вардар23137333:1446
2Силекс23106724:2136
3Шкендија23105838:2035
4Ренова23941025:3331
5Шкупи2378828:2829
6Македонија ЃП2378824:2829
7Ак. Пандев2377920:2028
8Работнички23841121:2928
9Борец23761020:3127
10Струга ТЛ23671019:2825

@FK Vardar Tweets

На сите граѓани на Република Македонија, им го честита големиот национален празник . Нека ни е ч… https://t.co/l9Hfg4S4a7
пред 22 часа 47 минути
Чичко Дончо. https://t.co/FzuNjOfsZz
пред 2 дена 15 часа
📅 in 2003 Скопското чудо среде Москва! https://t.co/zAxZiEaWjz
пред 3 дена 13 часа
Најјаки! 👏👏
пред 3 дена 13 часа
📅 in 2003 qualifying - Second Round 1st leg Moscow: - 1:2… https://t.co/pDtkA62nUt
пред 3 дена 14 часа
https://t.co/4hUOrzva0T
пред 3 дена 22 часа
Фудбалскиот клуб Вардар на Гачевски му се заблагодарува на досегашната соработка и му посакува многу успех во понат… https://t.co/XZndEBf69m
пред 4 дена 12 часа
Беше незаменлив меѓу стативите, а зад него ќе останат запишани три шампионски титули, една титула во Супер Купот на… https://t.co/tuWGQkUfEW
пред 4 дена 12 часа
Оваа сезона беше последна во дресот на Вардар за нашиот голман и доскорашен капитен, Филип Гачевски. Популарниот Г… https://t.co/Z2GGn0r7ps
пред 4 дена 12 часа