Домашно првенство

Поз.ЕкипаPWDLDP
1Шкендија24202266:1962
2Вардар24144640:2246
3Силекс23106721:2336
4Шкупи2378827:3029
5Ак. Пандев2478928:3229
6Работнички24771031:3228
7Ренова24510922:3225
8Победа24671125:4125
9Пелистер23571124:3322
10Скопје232111010:3017

Twitter

@FKVardar

ПОБЕДА! Со голот на Дејан Блажевски, Вардар освои три бода во дуелот со Ренова во рамките од 24. коло од ПМФЛ.... https://t.co/uFkaFr0O82