Одиграни натпревари

Датум Време Екипи Резултат
22.2.2020 14:00 ФК БОРЕЦ : ФК ВАРДАР 0:1
15.2.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК МАКЕДОНИЈА 3:1
8.12.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКЕНДИЈА 2:2
1.12.2019 13:00 АК. ПАНДЕВ : ФК ВАРДАР 0:3
27.11.2019 13:00 ФК СИЛЕКС : ФК ВАРДАР 2:2
24.11.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКУПИ 1:1
3.11.2019 13:30 ФК ВАРДАР : ФК РЕНОВА 2:0
26.10.2019 13:30 ФК РАБОТНИЧКИ : ФК ВАРДАР 0:2
23.10.2019 14:30 ФК ВАРДАР : ФК БОРЕЦ 2:0
19.10.2019 14:30 ФК ВАРДАР : ФК МАКЕДОНИЈА 1:1

@FK Vardar Tweets

https://t.co/n3qSEH45Kg
пред 11 часа 41 минути
Браво адми! https://t.co/OF9mFxSIgo
пред 13 часа 15 минути
https://t.co/mShH1adlL5
пред 13 часа 20 минути
Тројца "Вардарци" го тимот на колото според , , и . https://t.co/wAdHN1gxaD
пред 1 ден 3 часа
🎂🎂🎉🎉🎁🎀 https://t.co/U1Z4UZGuot
пред 1 ден 13 часа
Комити, Војводи, Чкембари, Мајмуни и многу други навивачки групи се обединија и порачаа: „Се арчиме за Македонија!“… https://t.co/8MXWdJXE7u
пред 2 дена 1 час
That monday feeling... https://t.co/k2fc0PgDoB
пред 2 дена 8 часа
Вардар со +10 по комплетирање на 20-то коло од 1 МФЛ. Ајде титану! https://t.co/Qjesj57Rts
пред 2 дена 9 часа
Kомбинираните состави од легенди на и на турнирот на - „Во чест на отсутните“. Ни… https://t.co/FBuxdy9fcu
пред 3 дена 2 часа
https://t.co/BxH6zsXw1m
пред 3 дена 4 часа