Домашно првенство

Поз.ЕкипаPWDLDP
1Шкендија1191134:1328
2Вардар961216:819
3Ак. Пандев1053214:818
4Силекс114349:1415
5Пелистер1133511:1412
6Победа1133516:2112
7Шкупи113358:1512
8Ренова112545:911
9Работнички1024412:1610
10Скопје110656:136

Лига на Европа

Поз.ЕкипаPWDLDP
1Зенит330011:29
2Р. Сосиедад320111:36
3Розенборг31024:83
4Вардар30031:140

Twitter

@FKVardar

Видео од сите најинтересни моменти од натпреварот Победа - Вардар одигран денеска во Могила https://t.co/tt9YBwIhY1