Домашно првенство

Поз.ЕкипаPWDLDP
1Вардар23137333:1446
2Силекс23106724:2136
3Шкендија23105838:2035
4Ренова23941025:3331
5Шкупи2378828:2829
6Македонија ЃП2378824:2829
7Ак. Пандев2377920:2028
8Работнички23841121:2928
9Борец23761020:3127
10Струга ТЛ23671019:2825

@FK Vardar Tweets

Фудбалскиот клуб Вардар на Даниел, кој беше интегрален дел од минатогодишната шампионска титула му се заблагодарува… https://t.co/5LVM7gKBCB
пред 1 ден 2 часа
Оваа сезона беше последна во дресот на и за Даниел Аврамовски, кој дојде во Вардар во зимскиот преоден ро… https://t.co/Dg8JKykPUz
пред 1 ден 2 часа
Минимален пораз на отворањето на сезоната. ❤️🖤 https://t.co/E23mcBb8oy
пред 2 дена 22 часа
45' | Крај на првото полувреме. 0-1 |
пред 3 дена 15 минути
1' | Водство за екипата на Борец. 0-1 |
пред 3 дена 55 минути
Првите 11-мина за денешниот дуел против ФК Борец. https://t.co/1nXcUBKy4b
пред 3 дена 2 часа
Шампионот ја отвора новата натпреварувачка сезона во , пречекувајќи го велешки Борец. 📺: МРТ 1… https://t.co/Gj6VVBw351
пред 3 дена 22 часа
Реми во Скопје против за историја! https://t.co/y86gMcOwB5
пред 4 дена 20 часа
📅 in 2003 qualifying - Second Round 2nd leg Скопје: - 1:1… https://t.co/XIKT3oDNBd
пред 4 дена 21 часа
Фудбалскиот клуб Вардар на Кристијан му се заблагодарува на досегашната соработка и му посакува многу успех во пона… https://t.co/rl8K5A5vF0
пред 4 дена 23 часа