ФК ВАРДАР
1:0
ФК СТРУГА ТЛ
среда, 11 март 2020 - 14:00
Domestic League

@FK Vardar Tweets

Во финалето вардарци настапија во следниот состав: Мирко Спасески (капитен), Петар Милошевски, Горан Петрески, Зора… https://t.co/WtBURuUkzd
пред 1 час 56 минути
📅 in 1995 На денешен ден во 1995 година, „црвено-црната“ казнена експедиција на Ѓоко Хаџиевски ја освои… https://t.co/jQMYw6NIYJ
пред 1 час 57 минути
Over 250,000 children in Europe go missing every year. On FK Vardar is proud to… https://t.co/bkbOyoFWL5
пред 10 часа 18 минути
📅 in 2003 на денешен ден во сезоната 2002/03, под водство на тренерот Ѓоко Хаџиевски по вторпа… https://t.co/kzGOKMJ1HM
пред 1 ден 1 час
„Црвено-црните“ предводени од стратегот Ѓоре Јовановски, мечот го започнаа во следниот стартен состав: Милошевски,… https://t.co/hRIvMdzFrL
пред 1 ден 3 часа
📅 in 1998 На денот на сесловенските просветители во 1998, Вардар го освои третиот трофеј во Купот на Мак… https://t.co/pbRrsBRqoi
пред 1 ден 3 часа
Good to see we are expanding in England! ♥️🖤 🔴⚪ https://t.co/OXEDhBj45K
пред 1 ден 3 часа
Со голот на Жанко Савов во 88та минута од натпреварот, Вардар е освојувач на првиот Куп на Македонија.… https://t.co/AEYXEGSvg7
пред 2 дена 4 часа
Реакција на ФК Вардар за статусот на Бобан Грнчаров! Повеќе на: 👇 https://t.co/fRy7A1DQzn https://t.co/To4v0wgNMo
пред 2 дена 6 часа
Составот на Вардар од историското прво Куп финале во самостојна Македонија против битолски Пелистер. ⏲️ 16:00 📺 МРТ… https://t.co/nqx3gbrHUQ
пред 2 дена 7 часа