Домашно првенство

Поз.ЕкипаPWDLDP
1Вардар23137333:1446
2Силекс23106724:2136
3Шкендија23105838:2035
4Ренова23941025:3331
5Шкупи2378828:2829
6Македонија ЃП2378824:2829
7Ак. Пандев2377920:2028
8Работнички23841121:2928
9Борец23761020:3127
10Струга ТЛ23671019:2825

@FK Vardar Tweets

📅 in 1961 Тоа попладне на стадионот ЈНА во Белград, пред 15.000 гледачи, најголем број дојдени од Скопје… https://t.co/p3LEDF4lbu
пред 9 часа 4 минути
Под водство на унгарскиот тандем Илеш Шпиц и Антал Лика, Вардар големото финале го одигра во состав Георгиевски, Ву… https://t.co/y76tywRNV7
пред 12 часа 41 минути
Големото финале се одигра на стадионот на „ЈНА“ во Белград, а Вардар, благодарение на погодоците на Владо Николовск… https://t.co/RyzmJ43aKU
пред 12 часа 42 минути
📅 in 1961 Првиот голем успех по создавањето на нашиот клуб, беше постигнат во 1961 година, кога… https://t.co/1CqmIfuc5t
пред 12 часа 42 минути
Damir & Tigran. https://t.co/XFoFKkRS9s
пред 2 дена 11 часа
Финалето 1995 против Силекс е, наша грешка. 😕🙈
пред 2 дена 20 часа
Секое задоволство се плаќа 🤣
пред 3 дена 8 часа
📅 in 1996 Бакљада на на финалето од Куп на Македонија. https://t.co/2KtSRvX48z
пред 3 дена 8 часа
Во финалето вардарци настапија во следниот состав: Мирко Спасески (капитен), Петар Милошевски, Горан Петрески, Зора… https://t.co/WtBURuUkzd
пред 3 дена 11 часа