Одиграни натпревари

Датум Време Екипи Резултат
11.3.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК СТРУГА ТЛ 1:0
8.3.2020 13:00 ФК РЕНОВА : ФК ВАРДАР 2:0
29.2.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК РАБОТНИЧКИ 0:0
22.2.2020 14:00 ФК БОРЕЦ : ФК ВАРДАР 0:1
15.2.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК МАКЕДОНИЈА 3:1
8.12.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКЕНДИЈА 2:2
1.12.2019 13:00 АК. ПАНДЕВ : ФК ВАРДАР 0:3
27.11.2019 13:00 ФК СИЛЕКС : ФК ВАРДАР 2:2
24.11.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКУПИ 1:1
3.11.2019 13:30 ФК ВАРДАР : ФК РЕНОВА 2:0

@FK Vardar Tweets

📅 in 1961 Тоа попладне на стадионот ЈНА во Белград, пред 15.000 гледачи, најголем број дојдени од Скопје… https://t.co/p3LEDF4lbu
пред 10 часа 48 минути
Под водство на унгарскиот тандем Илеш Шпиц и Антал Лика, Вардар големото финале го одигра во состав Георгиевски, Ву… https://t.co/y76tywRNV7
пред 14 часа 25 минути
Големото финале се одигра на стадионот на „ЈНА“ во Белград, а Вардар, благодарение на погодоците на Владо Николовск… https://t.co/RyzmJ43aKU
пред 14 часа 26 минути
📅 in 1961 Првиот голем успех по создавањето на нашиот клуб, беше постигнат во 1961 година, кога… https://t.co/1CqmIfuc5t
пред 14 часа 26 минути
Damir & Tigran. https://t.co/XFoFKkRS9s
пред 2 дена 12 часа
Финалето 1995 против Силекс е, наша грешка. 😕🙈
пред 2 дена 22 часа
Секое задоволство се плаќа 🤣
пред 3 дена 9 часа
📅 in 1996 Бакљада на на финалето од Куп на Македонија. https://t.co/2KtSRvX48z
пред 3 дена 10 часа
Во финалето вардарци настапија во следниот состав: Мирко Спасески (капитен), Петар Милошевски, Горан Петрески, Зора… https://t.co/WtBURuUkzd
пред 3 дена 13 часа