Played Matches

Date Time Teams Result
22.2.2020 14:00 ФК БОРЕЦ : ФК ВАРДАР 0:1
15.2.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК МАКЕДОНИЈА 3:1
8.12.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКЕНДИЈА 2:2
1.12.2019 13:00 АК. ПАНДЕВ : ФК ВАРДАР 0:3
27.11.2019 13:00 ФК СИЛЕКС : ФК ВАРДАР 2:2
24.11.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКУПИ 1:1
3.11.2019 13:30 ФК ВАРДАР : ФК РЕНОВА 2:0
26.10.2019 13:30 ФК РАБОТНИЧКИ : ФК ВАРДАР 0:2
23.10.2019 14:30 ФК ВАРДАР : ФК БОРЕЦ 2:0
19.10.2019 14:30 ФК ВАРДАР : ФК МАКЕДОНИЈА 1:1

Vardar TV

VARDARFANSHOP.COM

@FK Vardar Tweets

Иднината е светла! https://t.co/wDl0N06XnE
26 min 6 sec ago
Ви благодариме за поканата и прекрасната организација. Се гледаме догодина! https://t.co/Vo5AclITRs
35 min 55 sec ago
🔥🔥🔥🔥🚒🚨 https://t.co/Q8GiNok4AS
18 hours 30 min ago
Cujo's on 🔥, your defence is terrified! ♥️🖤🅱️ https://t.co/djGSsOOBly
21 hours 15 min ago
RT : ❤️🖤⚽️📢3⃣✅ https://t.co/nHgYb6eMdu
23 hours 17 min ago
Минимална победа во Велес за нови три бода за Вардар. Следен противник Работнички. Ајде титану! https://t.co/h8JINmJDds
1 day 55 min ago
1:0 за Вардар на полувреме! Ајде титану! https://t.co/bv2ZAdJeAe
1 day 2 hours ago
Цујооооооооо гооооооооол!
1 day 2 hours ago
Составот со кој денес ќе се спротивставиме на велешки Борец. https://t.co/ELu98aodCo
1 day 4 hours ago
Македонија е сѐ што имаме! https://t.co/nzK7nInioH
1 day 6 hours ago