Played Matches

Date Time Teams Result
11.3.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК СТРУГА ТЛ 1:0
8.3.2020 13:00 ФК РЕНОВА : ФК ВАРДАР 2:0
29.2.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК РАБОТНИЧКИ 0:0
22.2.2020 14:00 ФК БОРЕЦ : ФК ВАРДАР 0:1
15.2.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК МАКЕДОНИЈА 3:1
8.12.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКЕНДИЈА 2:2
1.12.2019 13:00 АК. ПАНДЕВ : ФК ВАРДАР 0:3
27.11.2019 13:00 ФК СИЛЕКС : ФК ВАРДАР 2:2
24.11.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКУПИ 1:1
3.11.2019 13:30 ФК ВАРДАР : ФК РЕНОВА 2:0

Vardar TV

VARDARFANSHOP.COM

@FK Vardar Tweets

Фудбалскиот клуб Вардар на Даниел, кој беше интегрален дел од минатогодишната шампионска титула му се заблагодарува… https://t.co/5LVM7gKBCB
1 day 8 hours ago
Оваа сезона беше последна во дресот на и за Даниел Аврамовски, кој дојде во Вардар во зимскиот преоден ро… https://t.co/Dg8JKykPUz
1 day 8 hours ago
Минимален пораз на отворањето на сезоната. ❤️🖤 https://t.co/E23mcBb8oy
3 days 5 hours ago
45' | Крај на првото полувреме. 0-1 |
3 days 6 hours ago
1' | Водство за екипата на Борец. 0-1 |
3 days 7 hours ago
Првите 11-мина за денешниот дуел против ФК Борец. https://t.co/1nXcUBKy4b
3 days 8 hours ago
Шампионот ја отвора новата натпреварувачка сезона во , пречекувајќи го велешки Борец. 📺: МРТ 1… https://t.co/Gj6VVBw351
4 days 4 hours ago
Реми во Скопје против за историја! https://t.co/y86gMcOwB5
5 days 2 hours ago
📅 in 2003 qualifying - Second Round 2nd leg Скопје: - 1:1… https://t.co/XIKT3oDNBd
5 days 4 hours ago
Фудбалскиот клуб Вардар на Кристијан му се заблагодарува на досегашната соработка и му посакува многу успех во пона… https://t.co/rl8K5A5vF0
5 days 5 hours ago