Played Matches

Date Time Teams Result
11.3.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК СТРУГА ТЛ 1:0
8.3.2020 13:00 ФК РЕНОВА : ФК ВАРДАР 2:0
29.2.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК РАБОТНИЧКИ 0:0
22.2.2020 14:00 ФК БОРЕЦ : ФК ВАРДАР 0:1
15.2.2020 14:00 ФК ВАРДАР : ФК МАКЕДОНИЈА 3:1
8.12.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКЕНДИЈА 2:2
1.12.2019 13:00 АК. ПАНДЕВ : ФК ВАРДАР 0:3
27.11.2019 13:00 ФК СИЛЕКС : ФК ВАРДАР 2:2
24.11.2019 13:00 ФК ВАРДАР : ФК ШКУПИ 1:1
3.11.2019 13:30 ФК ВАРДАР : ФК РЕНОВА 2:0

Vardar TV

VARDARFANSHOP.COM

@FK Vardar Tweets

На сите граѓани на Република Македонија, им го честита големиот национален празник . Нека ни е ч… https://t.co/l9Hfg4S4a7
23 hours 4 min ago
Чичко Дончо. https://t.co/FzuNjOfsZz
2 days 15 hours ago
📅 in 2003 Скопското чудо среде Москва! https://t.co/zAxZiEaWjz
3 days 13 hours ago
Најјаки! 👏👏
3 days 13 hours ago
📅 in 2003 qualifying - Second Round 1st leg Moscow: - 1:2… https://t.co/pDtkA62nUt
3 days 14 hours ago
https://t.co/4hUOrzva0T
3 days 22 hours ago
Фудбалскиот клуб Вардар на Гачевски му се заблагодарува на досегашната соработка и му посакува многу успех во понат… https://t.co/XZndEBf69m
4 days 13 hours ago
Беше незаменлив меѓу стативите, а зад него ќе останат запишани три шампионски титули, една титула во Супер Купот на… https://t.co/tuWGQkUfEW
4 days 13 hours ago
Оваа сезона беше последна во дресот на Вардар за нашиот голман и доскорашен капитен, Филип Гачевски. Популарниот Г… https://t.co/Z2GGn0r7ps
4 days 13 hours ago