Domestic League

Поз.ЕкипаPWDLDP
1Вардар18106228:1136
2Шкендија1884630:1328
3Ак. Пандев1876519:1527
4Силекс1883721:2027
5Македонија ЃП1868421:1826
6Струга ТЛ1866618:2224
7Шкупи1857620:2122
8Борец1855814:2620
9Ренова1854917:3019
10Работнички18431116:2815

Vardar TV

VARDARFANSHOP.COM

@FK Vardar Tweets

  • Иако на полувреме имаше водство со резултат 1:0, Вардар со пораз од ги стартуваше подготовките во Анталија.… https://t.co/i0AlHw8d7s
    17 hours 5 min ago
  • Крај на првото полувреме. Вардар води со резултат 1:0.
    18 hours 8 min ago
  • 12' - Гол за Вардар. Дарко Мицевски по одлично изведената контра го совладува Посавец. 1-0 |
    18 hours 42 min ago