@FK Vardar Tweets

Фудбалскиот клуб Вардар на Даниел, кој беше интегрален дел од минатогодишната шампионска титула му се заблагодарува… https://t.co/5LVM7gKBCB
1 day 2 hours ago
Оваа сезона беше последна во дресот на и за Даниел Аврамовски, кој дојде во Вардар во зимскиот преоден ро… https://t.co/Dg8JKykPUz
1 day 2 hours ago
Минимален пораз на отворањето на сезоната. ❤️🖤 https://t.co/E23mcBb8oy
2 days 22 hours ago
45' | Крај на првото полувреме. 0-1 |
3 days 6 min ago
1' | Водство за екипата на Борец. 0-1 |
3 days 46 min ago
Првите 11-мина за денешниот дуел против ФК Борец. https://t.co/1nXcUBKy4b
3 days 1 hour ago
Шампионот ја отвора новата натпреварувачка сезона во , пречекувајќи го велешки Борец. 📺: МРТ 1… https://t.co/Gj6VVBw351
3 days 22 hours ago
Реми во Скопје против за историја! https://t.co/y86gMcOwB5
4 days 19 hours ago
📅 in 2003 qualifying - Second Round 2nd leg Скопје: - 1:1… https://t.co/XIKT3oDNBd
4 days 21 hours ago
Фудбалскиот клуб Вардар на Кристијан му се заблагодарува на досегашната соработка и му посакува многу успех во пона… https://t.co/rl8K5A5vF0
4 days 22 hours ago