@FK Vardar Tweets

Екипата на Вардар Форино е противник на во 1/16-финалето од Купот на Македонија. https://t.co/NQgaiGFnRp
3 days 2 hours ago
https://t.co/FeN0xOiRkl
3 days 15 hours ago
Посетата е очајна, така да на Градски оваа забрана требаше одма да биде укината. Колку толку,… https://t.co/UqXbp1K1Vl
3 days 18 hours ago
📅 in 1995 1995/96, First round , 1st leg Скопје: - 0:2 https://t.co/gNQCgzTYZr
3 days 19 hours ago
https://t.co/0ZGN06J4vX
3 days 20 hours ago
Вардар - Шкупи 📸 by Кочо Сотировски https://t.co/xufifMLrWl
3 days 20 hours ago
Победа во дербито и нови три бода за шампионот. За скопски Вардар, песна се ори. https://t.co/0yBf9JhxFQ
4 days 20 hours ago
Првите 11-мина за денешниот дуел против Шкупи. https://t.co/berzCbcbkF
4 days 23 hours ago
По завршување на интернационалната пауза, на програмата е 5 коло од 1 МФЛ, во чии рамки го пречекува Шкуп… https://t.co/MJ4rBiNnuC
5 days 18 hours ago